Ова се головите за историја: Погодоците со кои Пандев во „Клубот 100“ во Калчо-лигата

Горан Пандев денеска влезе во историјата на фудбалска Италија, приклучувајќи се на елитното друштво на фудбалери кои постигнале најмалку 100 погодоци во Калчо-лигата.

Македонскиот ветеран влезе во мечот меѓу Џенова и Беневенто со 98 погодоци на своето салдо, за вечерва да блесне и да постигне два гола за 21 минута, за место во историјата на Калчото.

Погледнете ги двата гола на Пандев на вечерашниот дуел на „Мараси“ во Џенова…

Се вчитува...