Пад на тенисерите од по четири места, напредок на Ѓорческа и Стоилковска на новите АТП и ВТA ранг листи

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски забележа нов пад на АТП ранкингот, овој пат од само четири места со кои 19-годишникот сега е 345. најдобро рангиран тенисер на светот.

Пад од четири места забележаa Горазд Србљак кој во моментот е на 1069. позиција, како и Обрад Марковски кој новата седмица ја започнува од 1609. позиција.

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа забележа нов скок во однос на претходниот ранкинг и сега е на 239. место, додека скок од пет места забележа и Магдалена Стоилковска која е на 1211. место.

Се вчитува...