Пандев и репрезентативците го развиорија македонското знаме во Букурешт (ФОТО)

Македонските репрезентативци пристигнаа во Букурешт каде во наредните пет дена ќе се подготвуваат пред првиот натпревар против Австрија на 13. јуни на националната арена во главниот град на Романија.

Срдечен пречек имаа Горан Пандев и репрезентативците од домаќините кои, како и многупати претходно, и сега нагласија дека на Европското првенство ќе навиваат за Македонија.

Се вчитува...