Пандев се потсети на моментите со Коби Брајант (ФОТО)

Легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант го загуби животот во хеликоптерска несреќа во Јужна Калифорнија. На моментите кога се запозна со него во овие трагични мигови се потсети и капитенот на македонската фудбалска репрезетација.

Коби Брајант беше спортски идол на многу луѓе, вистинска легенда, го сакаше многу и фудбалот. Тој го посети Галатасарај во периодот кога Горан Пандев беше дел од турскиот клуб.

Се вчитува...