Патрис Евра се враќа во Премиер – лигата, потпишува за Кристал Палас

Францускиот интернационалец Патрис Евра ќе го напушти италијанскиот првак Јувентус во зимскиот преоден рок и е многу блиску до враќање во Премиер – лигата. Медиумите на Островот откриваат дека тој се договорил со менаџерот на Кристал Палас, Сем Алардајс, да стави потпис за овој клуб и да игра за нив до завршувањето на следната сезона, во наредните 18 месеци.

Иако имаше најави дека тој би можел да се врати и во Манчестер јунајтед, сепак, тоа нема да се оствари. За Патрис Евра постоеше сериозен интерес и од шпанскиот прволигаш Валенсија, но на крајот тој сепак ќе заврши во редовите на Кристал Палас.

Се вчитува...