Педро и Азар го нокаутираа Арсенал (ВИДЕО)

Челси е на добар пат да го освои трофејот во Лигата на Европа откако води веќе со 3-0 во финалната пресметка против Арсенал. По водечкиот погодок на Жиру, на сцена стапи шпанскиот интернационалец Педро кој во 60.минута го совлада Петр Чех на асистенција на Еден Азар. Пет минути подоцна, Белгиецот беше реализатор на удар на белата точка и Челси има речиси недостижна предност.

Се вчитува...