Пелистер го освои турнирот „Миле Нешкоски“ во Прилеп

Ракометарите на Пелистер го освои меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ што традиционално се одржува во Прилеп, откако битолскиот клуб славеше на трите натпревари против ривали од нашата ракометна Супер-лига.

Откако во првото коло се сретнаа со Борец и славеа со 33-26, битолчани во вториот дуел го совлада и домаќинот Приле со 39-30. Синоќа на програмата беше дуелот меѓу Пелистер и Пролет, кој решаваше за првото место, а во кој „зелени-белите“ славеа со 35-31.

Тимот предводен од Стевче Алушовски по слабиот старт на подготовките очигледно влегува во посакуваниот ритам и се очекува да се бори за висок пласман во новата натпреварувачка сезона.

 

Се вчитува...