Пелистер го претстави Сенегалецот Омар Гудијаби (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски прволигаш, Пелистер се засили со сенгалскиот интернационалец Омар Гудијаби. Гудијаби во Битола доаѓа од редовите на Шкупи каде пристигна во 2019 година.

Сенегалецот претходно има настапувано и за тимовите од својата татковина Тенгуе, Ниари Тали и Гудиавеј.

 

Се вчитува...