Перфекција на Сара Ристовска во новата победа на ЦСКА Москва

Македонската интернационалка Сара Ристовска и нејзината ЦСКА Москва стигнаа до 12. победа во рускиот шампионат откако во 15. коло славеа на гостувањето кај Динамо Синара со 19-29.

Ристовска одигра одличен натпревар во кој беше сто отстотна. Македонката која помина 39 минути на теренота упати четири обиди кон противничкиот гол и ги реализираше сите од нив.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ПГК ЦСКА (@whccska)

Се вчитува...