Пјуник води 1-0: Конате ја затресе мрежата на Гачевски (ВИДЕО)

Ерменскиот претставник Пјуник има водство против Вардар со 1-0, по 28 минути игра на првиот меч од воведното квалификациско коло во Лигата на Европа што се игра во Ереван. Мохамед Конате шутираше од далечина, топката удри во еден од одбранбените фудбалери на Вардар и отседна во мрежата на Гачевски.

Се вчитува...