ПЛЖ: Бадел 1862 ја пречекува Крива Паланка, Баскет КАМ против Пробаскет

Во просториите на кошаркарската репрезентација на Македонија денеска беше одржана ждрепката за утврдување на календарот за сезоната 2021/22 во женската прволигашка конкуренција. Слично како и претходната сезона и во новата сезона ќе се натпреваруваат тимови во две групи.

Во групата „А“ ќе бидат: Пробаскет, МЗТ Скопје Аеродром, Крива Паланка, Работнички, Струга 2005, Бадел 1862, Вардар и Баскет КАМ, а во првото коло кое е предвидено да започне на 9. октоври ќе се сретнат следните тимови

Баскет КАМ – Пробаскет

МЗТ Скопје Аеродром – Вардар

Бадел 1862 – Крива Паланка

Работнички – Струга 2009

Групата „Б“ ќе брои 10. клуба: Риниа, Мега баскет, Патриот, Шкупи, Гостивар, Куманово, Гризли, Пантери, Трокал и Тим Арена. Првото коло е предвидено да започне на 16. октомври, а во него ќе се сретнат:

Риниа – Тим Арена

Мега Баскет – Трокал

Патриот – Пантери

Шкупи – Гризли

Гостивар – Куманово

Се вчитува...