По ден пауза репрезентативците повторно во акција… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Македонската репрезентација по денот пауза во комплетен состав ги продолжи подготовките за вториот натпревар од Европското првенство 2020 против Украина кој ги очекува на 17. јуни.

Во својата тренинг база на стадионот на Стеауа во Букурешт, националниот тим со финални техничко-тактички подготовки за Украинците.

 

 

 

 

Се вчитува...