По големата трагедија во Тетово, дербито меѓу Шкендија и Шкупи ќе се игра во вторник

По големата трагедија во Тетово во кој животот во опожарениот Ковид-центар животот трагично го загубија 14 лица, дербито меѓу Шкендија и Шкупи од 6. коло во ПМФЛ е одложено за вторник, 14. септември.

Од Шкендија побарале одложување на натпреварот за два дена, што веднаш било прифатенот од Шкупи.

Претходно, како што е познато, ФФМ поради тридневната жалост во Македонија ги одложи сите второлигашки натпревари од сабота за недела.

Се вчитува...