По трката на легендарната Имола: Иџе Стефановски позитивен на Ковид-19

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе, е позитивен на коронавирус.

„За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред“ – напиша Иџе Стефановски на својот официјален фејсбук профил.

Стефановски е позитивен откако изминатиот викенд учествуваше на последната трка од годинашниот ТЦР шампионат на Италија, на легендарната патека Имола.

 

За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред.?❤️

Posted by Igor Idze Stefanovski on Среда, 25 ноември 2020

Се вчитува...