Победата на Бањаја во сенка на последната трка на Валентино Роси (ВИДЕО)

Најголемиот мотоциклист во историјата, Валентино Роси денеска ја извозе последната трка во кариерата во Мото ГП шампионатот.

По 25 години поминати во шампионатот и вкупно седум титули легендарниот Вале на денешната трка во Валенсија стави крај на кариерата.

На крајот на трката триумфираше Франческо Бањаја, пред Хорхе Мартин и Џек Милер

 

 

Се вчитува...