Почнаа да се собираат навивачи пред „Стејплс центарот“ – Коби те сакаме (ВИДЕО)

Голем број навивачи на една од најголемите кошаркарски франшизи, ЛА Лејкерс почнаа да се собираат пред „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес.

Сите ги фати неподготвени трагичната смрт на еден од најголемите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант. Река на народ се собира пред популарниот „Стејплс“ како би му дале последен поздрав на прерано починатиот ас.

 

 

View this post on Instagram

 

Fans have gathered outside Staples Center to remember Kobe Bryant.

A post shared by ESPN (@espn) on

Се вчитува...