Подарок за фудбалерите кои слават „50-ки“ во националниот тим

Фудбалската федерација на Македонија им додели признанија во вид на дресови за оние кои што прославуваа јубилејни 50 настапи. Тоа се Езџјан Алиоски, Кире Ристевски и голманот Столе Димитриевски.

Ристевски и Алиоски претходно прославија јубилеј, додека Димитриевски денеска го прославува својот 50-ти настап како дел од репрезентацијата.

Се вчитува...