Подготвени за последниот танц на ЕВРО 2020… (ФОТО)

Македонските репрезентативци се подготвени за последниот свој танц на ЕВРО 2020 и натпреварот со Холандија од 18 часот на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам.

Моментов овековечен со заедничка фотографија на целокупната македонска експедиција во Амстердам, како спомен и на последниот натпревар во националниот дрес за капитенот Горан Пандев.

Се вчитува...