„Погба во Реал? Ништо не е невозможно…”

Во Реал Мадрид се незадоволни по елиминацијата од Челси, па се најавуваат големи промени на генерацијата, а прв на списокот на оние кои ќе го напуштат клубот е Еден Азар.

Белгиецот не покажа ништо откако дојде во кралскиот клуб, а последната сламка беше неговото несоодветно однесување на мечот против неговиот поранешен клуб Челси, па затоа мадриѓаните сакаат што побрзо да се ослободат од него.

Не е познато каде офанзивниот играч би можел да ја продолжи кариерата, но славниот агент Мино Рајола има можно решение. Имено, тој верува дека е можна размена помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал, во која Пол Погба би се преселил во Мадрид, и Азар во Манчестер.

„Погба во Реал Мадрид е можеби тешко да се замисли, но не и невозможна работа. Што ако Реал понуди размена Азар-Погба? Ако тоа го сакаат и двете страни, зошто да не?“, Рече Рајола, чиј клиент е француски фудбалер од Јунајтед.

Прашањето е дали Азар кој се наоѓа во ваква лоша форма му треба на тимот од „Олд Трафорд“, сепак, она што е сигурно е тоа дека летниот трансфер период се ближи, па се очекува разврска на сите шпекулации во фудбалската јавност.

Се вчитува...