Погледнета ја целата борба меѓу Фјури и Вајлдер која е прогласена за најдобра во 21. век (ВИДЕО)

Тајсон Фјури успеа да ја одбрани титулата во тешка категорија во ВБЦ верзијата откако успеа со нокаут во 11. рунда да слави над Дионте Вајлдер.

Голем дел од боксерската јавност ја прогласи како најдобра борба во 21. век, а дефинитивно може да влезе и во топ 10 на сите времиња. Фјури двапати во 4. рунда успеа да преживее нокдаун, додека неколку пати на подот се наоѓаше и Вајлдер.

Целата борба која е прогласена за најдобра во 21. век можете да ја погледнете на следниот линк.

Се вчитува...