Погледнете како Адеми и Ристовски ја прославија новата шампионска титула на Динамо (ВИДЕО)

Со победата во хрватското вечно дерби против Хајдук, Динамо ја потврди шампионската титула во хрватското првенство која за „модрите“ е 23. во историјата.

На фудбалерите на хрватскиот тим меѓу кои се и македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски по крајот на натпреварот им беа доделени медеалите и големиот трофеј, а по прославата на теренот, следеше и прослава во фан зоната.

Се вчитува...