ПОЛУВРЕМЕ – Куп на Македонија: Брера води во Кавадарци, без голови во Штип и во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Фудбалерите на АП Брера се единствените со предност по првото полувреме на денешните три натпревари од четвртфиналето во Купот на Македонија.

Струмичани водат на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци со 0-1.

Стрелец на единствениот гол беше Цветановски по првата минута од судиското продолжение на првиот дел.

На дуелите во Штип и во Ѓорче Петров нема погодоци.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЧЕТВРТФИНАЛЕ (прво полувреме)

Кавадарци: ТИКВЕШ – АП БРЕРА 0-1

Цветаноск 45’+1

Штип: БРЕГАЛНИЦА – ВОСКА СПОРТ 0-0

Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС 0-0

УТРЕ (13 ч.)

Скопје – ФФМ тренинг центар: РАБОТНИЧКИ – ШКУПИ

Се вчитува...