Поради Меси пропаѓа трансферот на Пол Погба во ПСЖ

Лео Меси по 21 година помината на „Камп Ноу“ ќе го напушти клубот, а прв во редот за неговиот потпис е ПСЖ. Парижани се едни од малкуте клубови кои можат да ги дозволат услугите на Аргентинецот, а се чини и дека долгогодишната желба на „Светците“ конечно ќе се реализира.

Доаѓањето на Меси на „Паркот на Принцовите“ значи и откажување од интересот за Пол Погба бидејќи овие два трансфера, покрај досегашните засилувања би значеле и надминување на финансискиот фер-плеј.

Трансферот на Французинот требаше да го чини ПСЖ околу 50 милиони евра, но играчот за врска и покрај желбата за заминување од Манчестер Јунајтед и следната сезона ќе биде дел од „црвените ѓаволи“.

 

Се вчитува...