Поранешната ѕвезда на Челси, на феноменален начин го прослави пласманот во финалето во ЛЕ (ВИДЕО)

Челси си закажа финале против Арсенал во Лигата на Европа, откако дури по пенал серијата беше подобар од Ајнтрахт Франкфурт со 4-3. Поранешната ѕвезда на тимот од Лондон, Дидие Дрогба на спектакуларен начин ја прослави победата на лондонскиот клуб и пласман во финалето во најмасовното европско фудбалско натпреварување.

 Тој во домашна атмосфера го следел мечот, но по неговото завршување на социјалните мрежи постави видео на кое напиша „Вамос Челси“.

 

Се вчитува...