Последен поздрав за легендата: Бројни спортисти се збогуваа од Сарачевиќ (ФОТО)

Бројни спортисти, поранешни ракометни ѕвезди но и актуелни ракометари од Хрватска, покрај најблиските од неговото семејство и девојките од неговиот клуб последен пат се збогуваа од легендата на екс-југословенскиот ракомет, Златан Сарачевиќ.

Великанот на хрватскиот ракомет почина неделата на 59-годишна возраст по срцев удар. Денеска тој беше погребан во Алејата на хрватските великани на гробиштата „Мирогој“ во Загреб.

Се вчитува...