Последните репрезентативни метри на „Гранде Пандев“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Амстердам,

Роберт Спасовски (ФОТО)

Резултатскиот исход од натпреварот со Холандија, за нас, останува во втор план во моментите кога целиот фокус очекувано беше на последните минути на големиот Горан Пандев.

Низ објективот на ЕКИПА погледните ги последните репрезентативни метри на најголемиот фудбалер во нашата историја кој остави неизбришива трага во репрезентативниот дрес. Вкупно 122 натпревари и 38 погодоци во црвено-жолтиот дрес, од кои еден и на Европско првенство, засекогаш ќе останат запишани зад името на Горан Пандев!

 

 

Се вчитува...