Познати четвртфиналните групи за Купот на Македонија

Во просториите на РФМ денеска беа извлечени двојките за следната фаза од Купот на Македонија во машка конкуренција. Ќе се играат четири четвртфинални турнири, а познати се ривалите.

Во првата група, силите ќе ги одмерат Тинекс Пролет – Металург и Македонија ЃП – Прилеп. На вториот турнир, ќе се сретнат Работнички – Струга и Охрид – Металург 2.

Во третата група ќе се играат дуелите Пелистер – Вардар јуниор, Младост – Еурофарм. Во четвртата група ќе се сретнат Вардар – Борец, и Радовиш – Вардар 2.

Мечевите ќе се играат од 20. до 23. април, освен дуелот на Вардар, кој е одложен за друг термин поради нивниот настап во Лигата на шампионите.

Се вчитува...