Познати двојките за НБА плеј-оф разигрувањето за титула

Со синоќешните натпревари завршен е регуларниот дел од НБА сезоната. Познати се и 16 најдобри екипи во лигата, по осум на Истокот и на Западот, кои ќе разигруваат во четвртфиналето на патот кон титулата.

Голем одмор за екипите нема да има затоа што плеј-офот почнува за само два дена….

ИСТОЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА

Милвоки – Детроит

Торонто – Орландо

Филаделфија – Бруклин

Бостон – Индијана

ЗАПАДНА КОНФЕРЕНЦИЈА

Голден Стејт – ЛА Клиперс

Денвер – Сан Антонио

Портланд – Оклахома

Хјустон – Јута

Се вчитува...