Претседателот Антиќ на меч во Кисела вода, ФМП сепак немоќен против кумановци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Натпреварот меѓу ФМП Академија и Куманово од Првата кошаркарска лига во скопска Кисела вода го следеше и претседеталет на КФСМ, Перо Антиќ. На трибините и поранешниот директор во Кошаркарската федерација, Владимир Темелковски.

На крајот, и покрај желбата на домашните да дојдат до изненадување, кумановци без поголеми проблеми стигнаа до посакуваниот триумф, втора победа на стартот од новата сезона.

 

Се вчитува...