ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Осогово триумфално со Беласица, победа и на Тетекс

Фудбалерите на Осогово славеа со 0-1 на гостувањето против Беласица на пријателскиот натпревар во рамките на подготовките за новата натпреварувачка сезона.

Тетекс, пак, триумфираше со идентични 0-1 против Црно Буки на меморијален фудбалски натпревар во чест и спомен на Трајан Кочишки – Куљата кој се одигра во село Црно Буки.

Се вчитува...