Приказната продолжува: Македонецот кој ја освои Европа доби нов тапан… (ВИДЕО)

Македонските фанови во Букурешт го привлекоа вниманието и на европските медиуми кои се воодушевени од начинот на кој ја искажуваат поддршката за националниот тим, без разлика на резултатите на селекцијата.

Посебен впечаток остави навивачот кој со дупнат тапан ја бодреше селекцијата на дуелот со Украина, но и потоа…

 

Сега, македонскиот навивач ја продолжува приказната по европските медиуми. Но со нов тапан кој го доби синоќа….

Се вчитува...