Прва фотографија од автобусот на Борусија Дортмунд (ФОТО)

Мечот меѓу Борусија Дортмунд и Монако е презакажан за утре, а вечерва беше објавена и првата фотографија од автобусот на „милионерите“ кој настрада при експлозијата што се случи во негова непосредна близина.Очигледно е дека станува збор за едно скршено стакло, најверојатно токму таму седел Бартра, кој мина најлошо при овој сериозен инцидент.bus dortmund Воедно, објавена беше и фотографија од тренерот Тухел и дел од фудбалерите, кои придружени од полициски сили чекаа прецоз за да се вратат во својата тренинг-база.tuhel so policija

Се вчитува...