Прва радост за „вардарки“ против Металург (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар по голема битка успеаја да слават на гостувањето против Металург (24-26), што беше прва радост за „црвено-црните“ во дерби дуелите од женската прва лига. Вториот дел од сезоната стартуваше токму со дерби дуел, во кој избраничките на Симе Симовски во неизвесен натпревар на крајот сепак стигнаа до победата, одмаздувајќи се за двата порази од стартот на сезонава.

[new_royalslider id=”515″]

Се вчитува...