Првата „осумка“ недостижна за Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Сами ја избравме, но сепак не усепавме да ја минеме Португалија во осминафиналниот сегмент од Светското ракометно првенство за кадети кое се одржува во Скопје. Македонските кадети имаа солидно издание, но потфрлија во финишот и остануваат надвор од големата осумка на ова првенство.

 

 

Се вчитува...