Првиот блесок на Гедбан на голот на Вардар (видео)

Калифа Гедбан денеска дебитираше на голот на Вардар на мечот од СЕХА-лигата против Војводина, а на талентираниот Алжирец не му требаше многу за да покаже дел од потенцијалот што дефинитивно го поседува. Така, тој го имаше најдобриот потег на денешниот натпревар, кога маестрално спречи еден контранапад на српските ракометари.

Дефинитивно, прв блесок на Гедбан на голот на „вардарци“, од многуте што се очекуваат од него.

Се вчитува...