ПСЖ лесно со „фенерџијата“ Дижон… (ВИДЕО)

ПСЖ дојде до шестата победа сезонава во Лига 1 триумфирајќи убедливо со 4-0 против „фенерџијата“ Дижон во 8. коло.

Домашните поведоа уште во првите 20 минути со двата гола на засилувањето Моис Кин, а Мбапе во 82. и во 88. минута заокружи на 4-0.

По оваа победа ПСЖ се издвои на врвот од табелата со 18 бода, еден повеќе од второпласираниот Лил.

 

Се вчитува...