ПСЖ само со реми против Шамбли – Стрелец за „светците“ еден од најголемите фудбалски таленти (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен одигра реми со францускиот третолигаш Шамбли (2-2) во пријателски натпревар. Гигантот се мачеше против тимот кој минатата сезона Лига 2 се пресели во понизок ранг во Франција, а дел од него, на позајмица беше и македонскиот репрезентативец Влатко Стојановски.

„Светците“ до водство стигнаа во 19. минута откако Мауро Икарди стрелаше од пенал. Гостите израмнија на 1-1 преку Хајнри во 57. минута. На 2-1 за ПСЖ зголеми Чави Симонс момчето на кое уште од најрана возраст му се предвидуваше голема кариера, а конечните 2-2 ги постави

 

Се вчитува...