ПСЖ си носи се на свое место во Франција: Лесно и со Рен (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ почнуваат полека но сигурно да ја наметнуваат разликата на врвот во однос на конкурентите за титула во француската Ла Лига. Во 10. коло од шампионатот „светците“ славеа убедлива победа од 3-0 и против Рен.

Моис Кин во раната фаза од натпреварот донесе предност од 1-0, а потоа Анхел Ди Марија со два гола запечати за 3-0.ПСЖ сега има 24 бода на врвот од табелата, веќе пет бода предност во однос на второпласираниот Лил.

Се вчитува...