ПСЖ за малку од готово вересија против Стразбур (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен стигна го совлада Стразбур со 4-2 во натпревар од 2. коло во француската Лига 1. Иако тренерот на „светците“, Маурисио Покетино на мечот не можеше да смета на голем дел од своите ѕвезди како Лионел Меси, Нејмар, Рамос, Донарума, Хакими… не смееше да си дозволи такво опуштање во вториот дел.

ПСЖ на полувреме имаше предност од 3-0 со головите на Икарди, Мбапе и Дрекслер. И кога се изгледаше дека тимот од главниот град на Париз ќе дојде до сигурен триумф, гостите се вратија во игра со головите на Гамеиро и Ажорк. Сепак, немаа сила за ништо повеќе и на крајот ПСЖ со четвртиот гол на Пабло Сарабија стигна до конечен триумф од 4-2.

Се вчитува...