Пулишиќ го скрши иранскиот отпор, САД се доближи до 1/8 финале (ВИДЕО)

На седум минути пред крајот од првиот дел, САД практично од првата позиција дојдоа до водство над Иран со 1-0 благодарение на голот на Пулишиќ. 

После една долга акција, нафрлување од десната страна до фудбалерот на Челси, кој што само ја просведе топката во мрежата, и притоа се повреди судирајќи се со противничкиот голман.

Вака САД се израмнува со Англија на табелата, која игра без голови со Велс, но има полоша гол разлика и затоа е во моментов второпласирана.

Сега на ред е Иран да се обиде да израмни.

Се вчитува...