Работнички влегува во топ форма кога е најважно (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив Работнички повторно покажува дека како доаѓа пролетта тие се најдобри. Голем триумф против вечниот ривал во неговиот дом, за седма победа во низа за центарци вбројувајќи ги и двете во балонот од АБА 2.

Денешниот меч беше вистински доказ дека ќе гледаме неверојатно израмнет и интересен плеј-оф во кошаркарскиот шампионат во кој скоро сите екипи ќе влезат со подеднакви шанси за титулата.

 

 

 

 

 

Се вчитува...