Работникот кој се сликаше со Марадона моли за својот живот – Простете ми, направив голема глупост

Еден од работниците во погребалната служба кој се фотографираше со мртвото тело на Диего Армандо Марадона бара прошка за целата ситуација, велејќи дека сака да му биде простено бидејќи секојдневно добива пораки дека ќе биде ликвидиран.

„Тоа се случи за секунда. Само ја кренав главата, а мојот син направи глупост како и секое 18-годишно момче и го крена палецот. Ве молам, простете ни. Соседите ми се закануваат дека ќе ме убијат, ќе ни ја скршат главата и автомобилите. Му се закануваат на моето дете“, кажа Фернандез.

 

Се вчитува...