Раџа и Дивац се пофалија – Од „Југо 45“ до Спрингфилд (ФОТО)

Легендарниот Владе Дивац од вчера е член на „Куќата на славните“ во НБА лигата. Друштво во Спрингфилд му прави Дино Раџа, кој до големото признание стигна минатата година.

Влезот на добриот пријател во „Куќата на славните“ Раџа го прослави со слика на Инстаграм од прстените на двајцата кошаркари под која напиша „Од Југо 45 до ова. Зошто секогаш го спомнувам тоа. Бидејќи еден пат со неговото возило возевме 300 километри за подготовки на репрезентацијата“.

Се вчитува...