Радичевиќ си се израдува за Захов и за Шкендија – Љубов си е љубов! (ФОТО)

Меѓу најсреќните за освоениот втор трофеј сезонава на Шкендија, и во Купот на Македонија, вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица беше и досегашната ракометарка на Вардар, Јованка Радичевиќ.

Нормално, пред се жестоко радувајќи се за успехот на своето момче, голманот на тетовци, Костадин Захов… Љубов си е љубов!.. А, титула си е титула!

Се вчитува...