Раги посакува ’италијанска одмазда’: Дајте ни го Лестер, да се одмаздам за Раниери

Дефанзивецот на Монако, Андреа Раги, го посакува Лестер за противник во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Ждребот ќе се изврши денеска напладне, а италијанскиот фудбалер сака да му се одмазди на Лестер за отказот на неговиот сонародник, Клаудио Раниери.

„Го посакувам Лестер во четвртфиналето. Ќе биде забавно. Покрај тоа, ќе се одмаздам и за Раниери, тој е моја, италијанска крв“, изјави Андреа Раги.

Покрај Монако и Лестер, во барабаните ќе бидат и Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид, Јувентус, Баерн Минхен и Борусија Дортмунд,

Се вчитува...