Рајковиќ не успеа да освои титула во Полска

Македонскиот кошаркарски стратег Емил Рајковиќ со тимот на Стал Остров не успеа да го освои шампионскиот пехар во Полска. Неговиот тим потклекна во финалната серија против Анвил губејќи ја со 4-2 во победи, откако денеска Стал беше поразен на домашен терен со 65-73. Гостите го добија мечот во последната четвртина, кога Стал Остров уфрли само 11 поени.

Сепак, и самиот пласман во финалето е голем успех за Стал Остров, тимот на Емил Рајковиќ. Анвил дојде до шампионски трофеј за првпат по 15 години, а ја прекина доминацијата на Зиелона Гора.

 

Се вчитува...