Рамос слета на „Паркот на принцовите“, „пеколниот“ тим полека се собира во Париз

Шпанскиот фудбалер Серхио Рамос пристигна во камп-центарот на Пари Сен Жермен, каде за првпат ќе ја облече спортската опрема на новиот клуб.

Петнаесетгодишната љубовна врска помеѓу Рамос и Реал Мадрид заврши летово, барем административно, бидејќи не ја продолжија соработката не успевајќи да се согласат за нов договор.

Парижаните реагираа брзо, понудија богати услови на поранешниот капитен на Шпанија и Реал, а договорот беше постигнат за кратко време. Тој денес им се придружи на своите нови соиграчи и ќе работи со Ашраф Хакими, како и Кејлор Навас, а овде се наоѓа уште еден екс-играч од Рел, Анхел ди Марија.

Наскоро во Париз се очекува доаѓање на Холанѓанецот Вајналдум, како и на најдобриот играч на Европското првенство – голманот на Италија, Џиџи Донарума.

Се вчитува...