Разочарување – и меѓу навивачите, и меѓу фудбалерите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Букурешт,

Владимир Булатовиќ, Никола Станикевски, Роберт Спасовски (ФОТО)

Сосема очекувано разочарување на крај од мечот на Националната арена во Букурешт кај сите во црвено-жолто.

Македонија посакуваше позитивен резултат на Европското првенство, се виде дека Австрија не е тим против кој не може да се надигрувате, но на крај разочарување и кај фудбалерите и кај навивачите… Сепак, македонските фанови со аплаузи ги испратија фудбалерите верувајќи во позитивна игра и резултат на следниот дуел со Украина на 17. јуни, исто тука во Букурешт…

 

 

 

Се вчитува...