Реал лесно против Алавес за старт на „пеколниот април“

Реал Мадрид рутински си ја одработе задачата на дуелот против Алавес, триумфирајќи со 3-0 за почеток на „пеколниот април“, месец во кој „кралевите“ покрај двомечот во ЛШ со Баерн ги очекуваат и дерби пресметките во Примера против Атлетико Мадрид и Барселона.

Карим Бензема по дваесетина минути игра го доведе Реал во водство, но потоа „кралевите“ наместо да продолжат со доминацијата заиграа многу послабо, дозволувајќи им на гостите да создадат неколку одлични шанси кои за среќа на голманот Касилја останаа неискористени. Отпорот на Алавес конечно беше скршен во последните пет минути, кога најпрвин Иско постигна убав гол на додавање на Роналдо, пред дефанзивецот Начо да ги постави конечните 3-0.

Мора да се истакне и повредата на Рафаел Варан, кој на камбекот на терените издржа само десет минути и мораше да биде заменет, по што францускиот интернационалец го очекува нова пауза.

Karim Benzema Goal – Real Madrid vs Alaves 1-0… by muhammadali5053

ISCO SUPER GOAL HD Real Madrid 2-0 Deportivo… by fabiolafarrelly

Nacho Goal HD – Real Madrid 3-0 Alaves – 02.04… by YNWAHD

Се вчитува...