Реал Мадрид го претстави третиот дрес – навивачите воодушевени (ФОТО)

Реал Мадрид денеска официјално го претстави третиот дрес и веднаш ги освои срцата на навивачите. Дресот е инспирација од новиот „Сантијаго Бернабеу“ и се очекува да блесне во пол сјај под рефлекторите.

„Дебито“ на дресот се очекува да биде на престојниот натпревар против Селта Виго од второто коло во Ла Лига кој ќе биде одигран во сабота со почеток од 22 часот.

Се вчитува...